Cafe Racer jak si vybrat motorku na stavbu - www.blondak.cz
211
post-template-default,single,single-post,postid-211,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Cafe Racer – Výběr motorky

Pokud máš touhu si postavit CAFE RACER, jako první bys měli zvážit, jakou motorku si pro tento účel pořídit. Připravil jsme výběr těch nejlepších modelů a pár tipů podle čeho se rozhodovat.

Nejsi si jistý co přesně chceš postavit? Hledej na netu na pinterest nebo google obrázcích. Je tam hodně cafe racer projektů, který ti pomohou najít inspiraci. Je důležité stále myslet na tvůj rozpočet a být realista. Začínat svoji stavbu s Moto Guzzi, kterých je málo, není nejlepší nápad když máte omezený rozpočet

Ber v úvahu i to, že každá motorka je jiná a jestli je to tvůj první projekt je lepší si vybrat nejčastěji vyskytované modely se spoustou informací a rad dohledatelných online.

Další tip předtím než se pustíš do stavby: udělej si plán! Zní to jednoduše ale je to velmi důležité si sepsat co všechno bude stavba obnášet a kolik to bude stát. Plán ti dá jasnou představu a ceně stavby a také o její pracnosti.

Honda CB

Honda CB byla jedna z nejprodávanějších motorek 70tých a 80tých let a díky tomu je jich na trhu opravdu hodně (bohužel to úplně tak neplatí  pro český trh). Velmi populární modely pro stavbu jsou CB500, CB550 a CB750, to je zřetelné i z množství provedených cafe racer projektů, které jsou k nalezení na internetu.

Pokud máte dostatek peněz a není Vám této historické motorky líto, je to podle mě nejlepší volba na stavbu!

Přehled modelů jednotlivých let a základní informace naleznete ZDE

BMW R

BMW R je výjmečný stroj, který zaujme i v originální podobě hlavně díky motoru.Jedná se skvělou motorku s duší a bezproblémovým provozem. Pořizovcací cena bude sice vyšší než u níže uvedených modelů, ale za pár tisíc navíc to určitě stojí.

Přehled modelů jednotlivých let a základní informace naleznete ZDE

Yamaha XS

Yamaha XS je velmi podobná Hondě CB, ale v dnešní době výrazně levnější a stále je jich dostatek na trhu= dostatek náhradních dílů. Yamaha je velmi spolehlivá a je to ideální základ pro projekt s menším rozpočtem.

Přehled modelů jednotlivých let a základní informace naleznete ZDE

Suzuki GS

Suzuki GS je  přímá konkurence Hondy CB a jednalo se o velmi úspěšný stroj té doby. Díky tomu je jich na trhu stále dostatek a je také vhodnou volbou pro stavbu. Jen pozor modelů na drátěných kolech už moc není a stávají se pomalu raritou. Já osobně jsem si koupil GS 550 1978 na drátěných kolech a zatím jsem spokojený až na menší problémy s karburátorem ale to je záležitost, se kterou se musí u těchto strojů počítat.

Přehled modelů jednotlivých let a základní informace naleznete ZDE

Tags:
No Comments

Post A Comment